GAZİANTEP ŞEHİR İÇİ ARAÇ PARK ETME

Gaziantep, Türkiye'nin Güney doğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında yer alan önemli bir şehirdir. Güneydoğu bölgesinde bulunan şehirler arasında en kalabalık nüfusa sahiptir. Özellikle sanayi ve ticaret açısından da gelişmiş bir merkez olan Gaziantep ili, Şehitkamil ve Şahinbey olmak üzere iki büyük merkez ilçeye ayrılmıştır. Gelişmişlik açısından değerlendirildiğinde Türkiye'nin 20. büyük ilinin merkez ilçesidir. Ayrıca Gaziantep, Türkiye'nin ve dünyanın yerleşim yeri olarak kullanılmış ve halen aktif olarak kullanılan en eski kentlerinden biri olma özelliği ile dikkat çeker.

Gaziantep’in eski adı Ayıntap idi. Bu isim zaman içinde Antep, Entep ve Antap gibi değişik şekiller almıştır. Bu isimlerden en yaygın kullanılanı Antep oldu.

Antep halkı, 1920 yılında, Fransız güçlerinin Antep'e yerleşmesi üzerine direnişe başlamıştır. 1920 yılının Ocak ayından sonra aylarca direniş devam etmiştir. Fransız askerlerine karşı bu direnişler sonuç vermiştir. 25 Aralık 1921'de imzalanan Ankara Antlaşması gereğince Fransız birlikleri şehri boşaltmıştır.

1921' deki Antep savunması sonrasında, çıkarılan bir yasa ile Antep'e Gazi ünvanı verilmiştir. Artık şehir Gaziantep adını almış ve böyle anılmıştır.

Gaziantep şehri, kuzeyde ve kuzey batıda Kahramanmaraş, kuzey doğuda Yavuzeli, doğuda Nizip, güney doğuda Oğuzeli, güneyde Kilis, güney batıda Nurdağı ve batıda İslahiye ile sınırlandırılır.

Gaziantep'te şehrin bir çok yerine yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. Gaziantep şehri, Gaziantep Platosu üzerine kurulmuştur. Alleben Deresi Gaziantep’in iki merkez ilçesini birbirinden ayırır. Gaziantep merkezinde doğal orman ya da göl yoktur. Bu yüzden ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır ve çam ağaçlarından oluşan bir yapay orman oluşturulmuştur. Tabiat parkında ayrıca biyolojik bir gölet bulunmaktadır.

Gaziantep şehiriçi ucuz otopark

Gaziantep’de aracınızla gezmek isterseniz, park yeri sorunu yaşayabilirsiniz. Dar sokaklar ve park yasakları göz önünde bulundurulduğunda, yer bulmak zor olabilir. Yol kenarlarına bırakılan araçlara park cezası yazılabilir. Döndüğünüzde kötü bir sürprizle karşılaşmamak ve tüm bunların önüne geçmek için otoparkınızı önceden seçebilir ve yer ayırtabilirsiniz.

TravelCar, Gaziantep şehir merkezinde park yeri arayanların ihtiyacını karşılayacak çözümler sunar. Birden fazla seçeneği karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Gaziantep’de rakipsiz fiyatlarla aracınızı park etmeniz mümkün. Şehrin merkezinde, ihtiyacınız olan park yerini bir tıkla rezerve edin. Arama özelliği sayesinde, bir çok seçenek içerisinden, aracınızı bırakmak istediğiniz noktaya en yakın olan otoparkı bulun. Yer bulamama ihtimalini ortadan kaldırın ve yerinizi önceden ayırtın. Türkiye’nin en ekonomik ve en avantajlı otopark fırsatları için TravelCar’ı tercih edebilirsiniz. Otopark hizmetini daha önce almış müşterilerin yorumlarını gözden geçirebilir, deneyimlerinden faydalanabiirsiniz.

Şehir merkezinde, trafik yoğunluğunda, araç park yeri sorunu git gide artmaktadır. Gaziantep şehrinde araç ile seyahat etmenin en önemli problemlerinden biri park yeri bulmaktır. İşte bu noktada, TravelCar size zaman kazandıracak ve doğru otoparkı, bütçenizi zorlamayacak fiyatlara ayırtmanıza olanak sağlayacaktır.

Gaziantep merkezde uzun süreli araç park etme

Seyahatinize çıkmadan önce araç park sorununu çözmeniz işinizi kolaylaştırır ve park yerine ulaştığınızda sizin için rezerve edilen park yeri sizi bekler. Seyahatiniz uzun süreli olacaksa, bunun için özel indirimli fiyatlardan yararlanırsınız. Uzun dönem ve şehir merkezinde uygun park yerini avantajlı olarak bulabilirsiniz.

Tatil planınızı yaparken, otel ve uçak rezervasyonlarının yanında park yerinizi de rezerve edin. Bu yükten kurtulun ve aracınızı güvenli bir otoparka teslim edin. Gerek şehir merkezinde gerekse havalimanında, Gaziantep’deki otoparklara göz gezdirin. Uzun süre aracınızı bırakmanız gerektiğinde, döndüğünüzde, yüklü otopark ücretleriyle karşılaşmamak için, rezervasyonunuzu önceden yapın.
Bu sayede ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilin ve beklenmedik masraflardan kaçının. Aracınız bir ay ya da daha uzun süreler kalacaksa, seçtiğiniz tarihler arasındaki en cazip teklifleri listeleyin.

Kullanımı kolay arama fonksiyonu ile sizin için mükemmel park yerini seçebilirsiniz. Bütçenize uygun seçenekleri karşılaştırın, talep ettiğiniz özellikleri ve ek hizmetleri seçin.

Güvenlikli otoparklar

TravelCar ile ihtiyacınız olan park yerini detaylı bir şekilde arayabilirsiniz. Sizin için listelenen otoparklardan uygun olanı seçip, otoparka ait detayları inceleyebilirsiniz. TravelCar, şehir merkezinde 7/24 kamera ile izlenen güvenlik önlemleri alınmış otoparkları seçer. Siz seyahatte iken, aklınız aracınızda kalmayacaktır. Giriş bariyeri ve güvenlik görevlileri ile 24 saat hizmet veren otoparkları keşfedin. Aracınızı günün her saati bırakın ve dilediğiniz saatte teslim alın. Araç anahtarlarınızın sizde kalmasını istiyorsanız, bu seçeneği sunan otoparkları tercih edebilirsiniz. Şehir içinde emniyetli ve güvenlikli otoparklar için TravelCar websitesini ziyaret edin.

Ekonomik park yerlerinden kapalı park yerlerine kadar çok geniş bir yelpazedeki şehir içi otoparkına göz gezdirin.

Parklanma ihtiyacınızı şehre gitmeden önce TravelCar sayesinde internet üzerinden online olarak karşılayabilirsiniz. TravelCar ile araç parkı rezervasyonu yapmak çok kolaydır. Hiç zaman kaybetmeden hızlı ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. TravelCar’ın rezervasyon formunu doldurmanız yeterli. Otoparka ihtiyacınızın olduğu tarihleri belirleyip gideceğiniz şehre ya da havalimanına en yakın otopark şirketlerini inceleyin ve karşılaştırın. İster hava alanına ister şehir merkezine gidiyor olun, aracınızı bırakmak istediğiniz yere yakın bir otopark bulmak mümkün.

Size sunulan birçok seçenek arasından istediğinizi seçin. TravelCar, Gaziantep Havalimanı’na ya da Gaziantep şehir merkezine en yakın ve en rekabetçi fiyatları size sunuyor. En ucuz ve en ekonomik parklanma seçenekleri için TravelCar’a güvenebilirsiniz. TravelCar sektördeki en rekabetçi park yeri fırsatlarını sizin için bulur ve karşılaştırır.

Gaziantep’teki merkezi noktalara beş dakikadan daha az mesafede bulunan otopark alternatifleri olduğunu unutmayın. Rezervasyon yapmak için beklemeye hiç gerek yok. Dünyanın her yerinden, zaman kaybetmeden ve 7 gün 24 saat online rezervasyon yapın.

TravelCar müşteri hizmetleri destek ekibi, rezervasyon gerçekleştirmek için yardıma ihtiyacınız olduğu takdirde, memnuniyetle size yardımcı olacaktır.

TravelCar profesyonel ekibi ile kendisini kaliteli hizmet sunmaya adamıştır. TravelCar rezervasyon portalı, Vip hizmetler ile kişiye özel ya da bütçeye uygun seçenekler ile her türlü ihtiyaca cevap veren bir servis anlayışını benimsemiştir. TravelCar, eğitimli ve deneyimli kadrosuyla müşteri memnuniyeti için sürekli çalışır.

TravelCar’ı tercih ederek araba kiralayanlar her zaman memnuniyetini belirtmiştir. Dünya üzerinde bir çok noktada hizmet veren TravelCar, verdiği hizmetler ile sektörün talebini karşılamaktadır. Trustpilot ve daha başka bir çok değerlendirme sitesinde, hizmeti kullananlar tarafından değerlendirilmiştir. Rezervasyonunu TravelCar üzerinden gerçekleştiren müşterilerinden 9 puan almış ve kullanıcılarının takdirini kazanmıştır.

TravelCar’da bulabileceğiniz tüm servisler, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak ve memnuniyet sağlamak adına hazırlanmış paketlerdir. Size yalnızca ihtiyacınız olan servisi seçmek kalır.

TravelCar, 50 ülkede 1000’den fazla şirketle çalışması sayesinde, doğru park yerini, doğru yerde ve en uygun fiyatla bulabilir. Size ise sadece içlerinden dilediğinizi seçmek kalıyor.

Gaziantep’te Otopark

Zeugma müzesi :

Eski adıyla Zeugma kentinin kalıntıları Gaziantep’in Nizip ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki Kavunlu köyünde bulunmaktadır. Günümüzde bu bölgeye Belkıs denmektedir. Bu kalıntılar, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine kadar uzanan bir tümülüs tipi yüksek şehir olarak görülür . Bu eski şehir öyle özeldir ki, adına sikkeler basılmıştır. Son yapılan kazılarda ise eski bir Roma evi olduğu tahmin edilen kalıntılar bulundu. Kalıntılar arasında ayrıca Dionysos'a ait bir mozaik ortaya çıkarılmıştır. Bu kalıntılarda çıkarılan heykeller , bir müddet Gaziantep Müzesi'nin Belkıs-Zeugma bölümünde sergilendi. Sonrasında ise, 2005 yılının Haziran ayında, dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olacak olan Zeugma Müzesi Gaziantep'te açıldı. Burada tüm mozaikler ve Zeugma’nın Mars heykeli sergilenmektedir. Hatay'daki mozaik müzesi, Zeugma müzesi hizmete girene kadar, Türkiye'nin en önemli müzesi olmuştur . Zeugma müzesi ise 2011 yılında koleksiyonuna son olarak eklenen bazı parçalar ile birlikte , dünyanın en büyük kapalı antik mozaik müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Şahinbey:

Gaziantep’te yapılmış tarihi evler, Gaziantep’e dair zengin kültürel mirasın en güzel örnekleridir. Çoğunlukla Gaziantep merkez ve Şahinbey ilçesi etrafında tarihi evler görülür. Bu yapılar ; Güney doğu Anadolu , Mezopotamya ve Suriye'ye özgü geleneksel mimari özellikleri harmanlar ve sergiler. Eski yerleşimin en güzel örnekleri için, Hidir ve Harap Mescit sokakları ziyaret edilmelidir. Bölgenin coğrafyasına uygun inşa edilen Gaziantep evleri, eski şehir merkezinin dar sokaklarında birbirine bitişik yapıda yer alır. Duvarlarla çevrili bu taş evler, düz çatılara sahiptir ve bunların çoğu avluları olan evlerdir. Özellikle kapılar ve pencere çerçeveleri, zamanın ahşap işçiliği örnekleri sunmaktadır.Bu güzellikler belediye tarafından koruma altına alınmıştır.

Dülük Tabiat Parkı:

Gaziantep Șehitkamil Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, hafta sonları on binlerce insanın ziyaret ettiği, doğa yürüyüșleri, gezi ve piknik yaptıkları ormanlık bir alandır. Bu alan içerisinde kamuya ait 5.200 m2′ lik Türkiyenin ilk biyolojik göleti bulunmaktadır. Biyolojik gölet, hiçbir kimyasal madde kullanmadan suyun, bitkilerle de kullanılarak ortamdaki bakteriler ve özel filtreler yoluyla temizlenmesi ile olușan bir gölettir. Şehir merkezine yakın bir noktada yer alan Dülük Tabiat Parkı, ormanlık alanda, doğal bir ortamda dinlenmek ve piknik yapmak için çok uygundur. Kamp için de ideal bir alan olan Dülük Parkı, doğaseverlerin tercih edebileceği bir dinlence yeridir.

Rumkale:

Rumkale, Merziman deresi ile Fırat Nehri'nin karıştığı yerde bulunur . Yerleşim yerinin milattan önce 840’lı yıllarda Hititler tarafından yaptırılmış olduğu tahmin edilmektedir . Rumkale yıllar içinde Asurlular , Persler , Romalılar ve Arapların egemenliği altında kaldı . Hazreti İsa’nın on iki havarisinden biri olan John’un, bu bölgeye geldiği ve Hristiyanlığı yayma çalışmalarına burada başladığı söylenir. Rumkale, bu bölgedeki tüm kalelerin en büyüğüdür. Burada tarihin çeşitli dönemlerinden izler barındıran birçok kalıntıyla karşılaşırsınız.

Gaziantep Karkamış Antik Kenti:

Gaziantep'in Karkamış ilçesi, eski zamanlarda doğunun önemli bir merkeziydi. Sonraları Cerablus olarak anıldı. Karkamış Antik Kenti Karkamış ilçesi yakınlarındadır. Fırat’ın batı tarafında, Türkiye ve Suriye sınır hattı üzerinde yer almaktadır. Bu antik kent, yakın doğu’nun en önemli tarih ve arkeoloji merkezidir. Karkamış’ta bulunan Karkamış kabartmalarının büyük bir bölümü günümüzde Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Gaziantep Arkeoloji Müzesi’nde halka açık olarak sergilenmektedir.

Gaziantep şehir merkezinde araç park yeri

Gaziantep’de bir çok noktada trafik ışıklarına takılmadan araç kullanabilirsiniz. Ancak şehir içi ve çarşıda otopark bulmak gerçekten zor bir iştir. Yol kenarlarına bırakılan arabalar, park cezası ile karşılaşabilir ya da park cezası kesilebilir.

Gaziantep’da çok sayıda farklı otopark şirketi bulunurken, TravelCar ile yerel ve global birçok markanın sunduğu hizmetleri tek seferde değerlendirebilir ve aralarından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Seyahat edenlere yenilikçi çözümler sunan TravelCar ile uzun dönem ya da kısa dönem parklanma yapabilirsiniz. TravelCar’ın kullanımı kolay ve güvenli yapısı sayesinde fiyat karşılaştırmak ve online rezervasyon yapmak çok rahattır.

Zaman kazanarak ve zahmetsizce rezervasyon yapabileceğiniz birçok otopark mevcuttur. Seyahatiniz boyunca bütçenizi zorlamayacak bir yer arıyor olabilirsiniz. Kapalı ve açık otopark fiyatını kıyaslayabilirsiniz. Araç yıkama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Aradığınız konforlu ve rahat bir seyahat ise, buna aracınızı park edeceğiniz yeri önceden planlayarak başlayabilirsiniz. Böylece programınıza odaklanır ve park yeri arama derdinden kurtulursunuz.

TravelCar ile arama yaparak, isteğinize uygun park yerini zaman kaybetmeden bulun.

Arabanızın anahtarlarını bırakmak istemiyorsanız, anahtarınızın sizde kalabileceği otopark hizmetini seçebilirsiniz. Dilerseniz de, araç yıkama hizmeti satın alarak, döndüğünüzde aracınızı temizlenmiş bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Ücretsiz transfer ve servis sunan otoparkları değerlendirebilirsiniz. Shuttle saatlerini inceleyebilirsiniz.

Gideceğiniz yere en yakın otoparkı, dünyanın her yerinden 7/24 ayırtın. Sadece Gaziantep’de değil, dünyanın her yerinde tek tıkla araç rezervasyonu yapabilirsiniz. Nerede park etmek istiyorsanız, TravelCar Rezervasyon portalı üzerinden fiyatları görebilir, kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. İster bir günlük, ister haftalık ya da aylık olsun, en güvenli ve emniyetli otoparkı en iyi fiyatla bulabileceğiniz bu hizmeti TravelCar sizler için sunmaktadır.

Türkiye’nin her yerinde otopark bulun. Böylece siz yalnızca seyahatinize odaklanıp, zaman kazanın.

TravelCar müşteri hizmetlerinden her zaman profesyonel bir destek alabilceğinizi unutmayın. Yetkin ve deneyimli müşteri hizmetleri ekibi, 7 gün 24 saat müşterilerine destek sağlamaktadır. Rezervasyon öncesi sorularınız varsa, iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Rezervasyon sonrasında da, rezervasyona ait tüm detaylar sizinle paylaşılacaktır.

Özellikle TravelCar, satış sonrası desteğiyle de müşterilerine güven verir. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olduğunda, müşteri hizmetleri ile telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

TravelCar, Gaziantep’de en ucuz otoparkı bulmanızı sağlar. Yıl boyu en uygun fiyatlar ve 7/24 müşteri hizmetleri yardımı ile aracınızı park edin.