Poznan Car rental

Poznań to miasto położone w zachodniej Polsce na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. Jest siedzibą władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Jest to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce z ponad 500 tys. mieszkańców i szóste pod względem powierzchni 262 km². Poznań wraz z powiatem poznańskim i gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem tworzy aglomerację poznańską zamieszkałą przez ok. 1 mln osób. Miasto jest niezwykle istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy. Poznań jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Odbywają się tu Międzynarodowe Targi Poznańskie – najbardziej znana impreza wystawiennicza w Polsce. Poznań jest też niezwykle ważnym ośrodkiem akademickim, naukowym i kulturalnym. W prawi 30 uczelniach wyższych studiuje łącznie 128 tys. osób.


Tania wypożyczalnia samochodów w Poznaniu


Serwis TravelCar oferuje najbardziej konkurencyjne ceny wynajmu samochodu na terenie Poznania. Pomożemy Ci znaleźć i wypożyczyć samochód najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom i w najlepszej cenie. Podróżując w kilku osobowej grupie – koszty biletów komunikacji miejskiej lub podmiejskiej mogą być bardzo duże. Dlatego często wynajem ekonomicznego auta jest rozwiązaniem dużo tańszym i praktyczniejszym. Jesteś całkowicie niezależny od rozkładu jazdy autobusu lub innych ograniczeń wynikających ze specyfiki danego przewoźnika. Opóźnienia komunikacji miejskiej lub podmiejskiej oraz inne niespodziewane utrudnienia mogą pokrzyżować Ci plany, co będzie wiązało się z dużym stresem i stratą cennego czasu. Wypożyczając auto z wypożyczalni będziesz całkowicie niezależny planując swoją podróży. Bez stresu, komfortowo i z minimalnym ryzykiem opóźnienia.

Zapewniamy niezwykle szybką i bezproblemową rezerwację taniego samochodu online z każdego miasta w Polsce. Nasz serwis internetowy jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie systemów internetowych, żeby zarezerwować swoje auto online. Wystarczy, że w naszej wyszukiwarce znajdziesz odpowiednie auto i lokalizację, a na końcu zatwierdzisz wybór. Parę kliknięć myszką i możesz już planować swoją podróż. Nie musisz wykonywać dziesiątków telefonów, czy też fatygować się do wypożyczalni celem osobistego zarezerwowania auta. Wystarczy komputer i wygodny fotel. U nas swoje tanie auto zarezerwujesz szybko, bezproblemowo i bezstresowo.

Nasze wypożyczalnie są położone w dogodnych punktach na terenie całego miasta blisko najważniejszych punktów, np.: w sąsiedztwie dworców kolejowych, lotnisk, centrów handlowych czy też największych atrakcji turystycznych. Z każdego miejsca w Poznaniu może wypożyczyć każdy rodzaj auta – od najmniejszego do największego - w zależności jakie masz potrzeby. Bez konieczności długich i męczących dojazdów na peryferia miasta lub trudno dostępnych lokalizacji.

Nasz serwis oferuje możliwość skorzystania z wynajmu krótko i długo terminowego, w zależności od Twoich aktualnych potrzeb. Jeśli planujesz kilkudniowy przyjazd do Poznania, nie ważne czy w celach turystycznych czy służbowych możesz skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego. Jeśli planujesz dłuższy pobyt lub potrzebujesz auta zastępczego, wynajem długoterminowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. U nas znajdziesz ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb i w najlepszej cenie.

Działamy zgodnie z dewizą, że każdy klient jest dla nas bardzo ważny. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od początku do samego końca realizacji zlecenia. Nie ograniczamy się tylko do przekazania danych Państwa auta do odpowiedniej wypożyczalni, ale jesteśmy gotowi do pomocy i przekazania aktualnych informacji niezbędnych w celu zaplanowania podróży. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bez względu na dzień tygodnia, godzinę, porę roku – zawsze pozostajemy do Twojej dyspozycji. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące oferowanych przez nas usług lub działania naszego serwisu. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości lub obawy zawsze możesz nas zapytać. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci zarezerwować najlepszy i najtańszy samochód. Możesz być pewny, że nad Twoim komfortem i wygodą czuwają przez całą dobę najlepsi profesjonaliści za najniższą cenę.

Podróżując autem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć co wydarzy się na drodze. Chociaż starasz się prowadzić auto w sposób bezpieczny i rozważny, na wiele sytuacji nie mamy najmniejszego wpływu. Nasze auto może zostać zarysowane przez inny pojazd na parkingu. Wjeżdżając na wysoki krawężnik możemy uszkodzić felgi i opony, czy też przeciskając się wąskie uliczki możemy zahaczyć o lusterko. Dlatego ważnym elementem decydującym o wyborze auta z wypożyczalni powinno być posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej, zabezpieczającej i chroniącej przed różnymi, niespodziewanymi zdarzeniami losowymi. Niestety w dzisiejszych czasach koszty naprawy auta mogą być bardzo wysokie. Serwis TravelCar oferuje swoim klientom pakiet ubezpieczenia zawarty w cenie wynajmu auta. Pozwoli on na pokrycie kosztów naprawy auta w razie niespodziewanego zdarzenia losowego. Z polisą ubezpieczeniową będziesz mógł się cieszyć podróżą bez obaw i stresu, że w razie uszkodzenia auta, będziesz musiał pokryć koszty naprawy.


Szeroki wybór aut w Poznaniu


TravelCar oferuje zarezerwowanie taniego auta, które będzie najbardziej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie ważne, czy podróżujesz sam, czy z najbliższymi - zapewniamy największy wybór i konkurencyjne ceny. Dysponujemy autami o różnych klasach i różnych marek w zależności od Twoich preferencji i aktualnych potrzeb. Posiadamy ekonomiczne i małe auta miejskie, komfortowe i przestrzenne kombi, limuzyny, rodzinne SUVy, a nawet busy. Jeżeli będziesz poruszał się tylko po mieście, świetnym rozwiązaniem będzie mały, ekonomiczny miejski samochód. Bez problemu zmieścisz się na każdym miejscu postojowym, czy też przejedziesz przez wąskie uliczki bez ryzyka zarysowania o inne pojazdy. Jeśli wybierasz się z rodziną na wycieczkę poza miasto, rozważ wypożyczenie przestronnego i niezwykle komfortowego kombi lub SUVa. Takie auto bez problemu pomieści kilka osób wraz nawet z największymi bagażami.


Poznaj Poznań


Trakt Królewsko-Cesarski to warta odwiedzenia główna trasa turystyczna przebiegająca przez Poznań. Łączy najpopularniejsze turystycznie obszary centrum Poznania, obejmując obiekty związane z dziedzictwem kulturowym miasta i prezentując je przez pryzmat dziejów społeczności Poznania. Sam Trakt powstawał w latach 2006-2013. W 2015 roku szlak został przeprojektowany, gdzie zmodyfikowano i skrócono jego przebieg, dodano nowe obiekty, zmieniono identyfikację wizualną i oznaczenia w przestrzeni miasta.

Stare Miasto w Poznaniu to obszar o średniowiecznym rozplanowaniu z centralnie usytuowanym Starym Rynkiem. Jego obszar wyznaczała linia murów miejskich. Teren ten zajmuje powierzchnię 21 ha. Od lokacji miasta Poznania w 1253 do początku budowy przez władze pruskie nowego centrum na zachód od Starego Rynku na początku XIX wieku granice miasta były praktycznie niezmienne i pokrywały się z granicami obecnego Starego Miasta. Godnym obiektem do zwiedzenia jest renesansowy Ratusz, z którego wieży codziennie odgrywany jest hejnał Poznania.

Waga miejska w Poznaniu to jednopiętrowy budynek położony na Starym Rynku, o bardzo wysokim dwuspadowym dachu. Pierwotnie waga była siedzibą ważnika i podległych mu potażych, którzy za drobną opłatą dokonywali pomiaru masy towaru. W latach powojennych mieścił się tu Urząd stanu cywilnego w Poznaniu i do dzisiaj udziela się tutaj ślubów.

Odwach w Poznaniu to budynek umiejscowiony także na Starym Rynku, którego początki datowane są na XVIII w. Pierwszy drewniany budynek zastąpiono nowym, zbudowanym w latach 1783-1787 w stylu klasycystycznym według projektu znanego architekta Jana Chrystiana Kamsetzera. Budowę sfinansował starosta generalny Wielkopolski – Kazimierz Raczyński. Służył jako siedziba dla straży miejskiej oraz policji. W okresie międzywojennym w Odwachu umieszczono areszt garnizonowy. W elewacji frontowej widać ganek oraz cztery kolumny wykonane w porządku toskańskim.

Obowiązkową pozycją do zwiedzenia powinien być Zamek Królewski w Poznaniu. Zamek jest rezydencją królewską wzniesioną prawdopodobnie w XII w. przez Przemysła II, następnie wielokrotnie rozbudowywaną. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. To tu w 1493 r. wielki mistrz krzyżacki Hans von Tieffen złożył królowi Polski hołd lenny. Zamek został częściowo zniszczony w czasie wojny północnej i popadł w ruinę. Odbudowany ponownie pod koniec XVIII w. został zniszczony w 1945. W latach 2010–2013 przeprowadzono wierną rekonstrukcję zamku.

Meteoryt Morasko – to kolejna atrakcja turystyczna w Poznaniu. Ten rezerwat przyrodniczo-astronomiczny został utworzony 1976 roku i zajmuje obszar 54,5 ha. Usytuowany jest w północnej części Poznania, na Morasku i graniczy bezpośrednio z Suchym Lasem. Na jego terenie mieszczą się kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu Morasko ok. 5 tys. lat temu. Na terenie rezerwatu znajduje się najwyższe wzniesienie Poznania – Góra Moraska oraz małe jezioro polodowcowe o powierzchni 0,2 km² – Zimna Woda. Na terenie rezerwatu znajduje się sześć kraterów, z czego największy ma ok. 90 metrów średnicy. Pierwszy meteoryt odnalazł w 1914 roku niemiecki żołnierz podczas budowy umocnień wojskowych. W 2006 roku w wyniku poszukiwań na zlecanie naukowców z Instytutu Geologii UAM, został odnaleziony największy meteoryt znaleziony w Polsce, który ważył 164 kg. Po dokonaniu badań odkryto, że meteoryt oprócz stopu żelazo-niklu zawiera niewielką ilość krzemianów nie występujących na Ziemi.

Dla miłośników historii obowiązkowym punktem powinien być Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, zlokalizowany na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, przy ul. ks. Ignacego Posadzego. Można tam zobaczyć pamiątki z początków państwa polskiego i miasta Poznania. Rezerwat otwarto w 2012 roku a powierzchnia terenu wynosi ok. 1000 m². Sam pawilon ekspozycyjny ma 631 m². Rezerwat to w pełni interaktywna wystawa, wyposażona w multimedialne kioski i projektory holograficzne. Początek wystawy stanowi sala kinowa, w której w technologii 3D wyświetlany jest film o początkach Poznania i przeprowadzanych w okolicy badaniach archeologicznych. Następnie przechodzi się do sal wyposażonych w szklane podłogi, pod którymi wyeksponowano wał grodu poznańskiego z X wieku oraz fundamenty muru biskupa Jana Lubrańskiego. Całość ma na celu zapewnić bezpośredni kontakt zwiedzających z historycznymi pamiątkami początków państwa polskiego i najstarszą zabudową grodową. Oprócz wystawy stałej obiekt posiada powierzchnie ekspozycyjne wystaw czasowych. Przy zachodniej ścianie znajduje się niewielki ogródek z ławkami.


Okolice Poznania


Jeśli masz chwilę czasu, powinieneś zwiedzić Rogalin. Ta niewielka miejscowość jest położona ok. 20 km od Poznania na terenie parku krajobrazowego na prawym brzegu doliny Warty. Zobaczyć tu można unikalny pałac Raczyńskich z początku XVIII wieku, wzniesiony na skarpie nad rzeką Wartą. Pałac otacza ogromny park w stylu francuskim oraz angielskim. W pałacu warto zobaczyć kolekcję unikalnych dzieł malarstwa zachodnioeuropejskiego m.in. Matejki, Moneta. W zespole pałacowym zwiedzimy również Kaplicę św. Marcelgo, gdzie znajduje się mauzoleum Raczyńskich oraz powozownie z kolekcją starych pojazdów konnych. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni słynnymi dębami rogalińskimi, wśród których najbardziej znane są te nazwane imionami Lech, Czech i Rys.

Następnym miastem godnym polecenia jest Gniezno. Każdy z nas chyba wie, że była to pierwsza stolica Polski a także miejsce koronacji aż pięciu królów. Gniezno jest położone ok 50 km na wschód od Poznania. Zobaczymy tam wiele bardzo interesujących i unikalnych zabytków. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest bez wątpienia Archikatedra Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha ze słynnymi w całym kraju Drzwiami Gnieźnieńskimi z XII wieku. Pokazują one sceny z życia i działalności św. Wojciecha. Znajdziemy tu również jego relikwie oraz fragmenty najstarszego średniowiecznego kościoła wzniesionego właśnie w tym miejscu. Następnie możemy wybrać się na spacer na Górę Królewską, na której w epoce średniowiecza powstała pierwsza osada.

Tylko 20 km na południowy wschód od Poznania leży niezwykle urocze i piękne miasto Kórnik. Miasto jest sławne zespołu parkowo-pałacowego mającego swoje początki w XV. wieku oraz niezwykle pięknego kościoła uznanego za pomnik historii. Zamek wyróżnia się na tle innych zamków swoją niepowtarzalną architekturą oraz rzucającą się w oczy okrągłą wieżą i nieco orientalnym stylem. Wokół zamku płynie fosa, nad którą przerzucono most w stylu neogotyckim. Warto zwiedzić zamek od środka, ponieważ znajduje się tam wiele unikalnych eksponatów. Wśród nich są zabytkowe obrazy, meble, porcelana czy biblioteka ze starymi księgami. Ponadto wokół zamku rozpościera się przepiękny park w stylu angielskim.

Następnym miastem wartym zobaczenia jest Środa Wielkopolska, leżąca 30 km na południowy wschód od Poznania. W okolicach Środy Wielkopolskiej odnaleziono ślady pobytu na tych ziemiach wielu prehistorycznych kultur. W pobliżu miasta biegnie jedna z odnóg historycznego Szlaku Bursztynowego. W mieście warto wstąpić do kościoła Klegiackiego pod wezwaniem NMP Wniebowziętej, którego historia sięga aż XV wieku. Mimo, że kościół istnieje już kilka wieków, to jego gotyckie elementy architektoniczne oraz fragmenty wystroju zachowały się w doskonałym stanie po dzień dzisiejszy. Warto zobaczyć renesansowy ołtarz główny oraz kaplicę grobową Gostomskich.


W podróży po Polsce


Jeżeli wybierasz się w podróż po Polsce, należy pamiętać, że kierujący pojazdem musi posiadać przy sobie prawo jazdy o odpowiedniej kategorii, w zależności od rodzaju pojazdu jakim się porusza.

Upewnij się również, że znasz przepisy drogowe obowiązujące na drogach publicznych w Polsce. Ograniczenia prędkości w Polsce są bardzo zróżnicowane i mogą uzależnione od godziny lub liczby pasów ruchu. Poniżej istotne informacje nt. limitów prędkości:

  1. Obszar zabudowany

- w godzinach od 5:00 do 23:00 - 50 km/h

- w godzinach od 23:00 do 5:00 - 60 km/h

- strefa zamieszkania - 20 km/h

  1. Obszar niezabudowany

- droga zwykła - 90 km/h

- droga dwujezdniowa o 2 pasach w każdą stronę - 100 km/h

- droga ekspresowa jednojezdniowa - 100 km/h

- droga ekspresowa dwujezdniowa - 120 km/h

- autostrada - 140 km/h