MERSİN ŞEHİR İÇİ ARAÇ PARK ETME

Mersin, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz Bölgesinin doğu kısmında yer alan bir şehirdir. Komşuları; Karaman ve Konya, Niğde, Adana ve Antalya illeridir. Güneyde bulunan sınırı tümü ile Akdeniz kıyı şeridindedir. 2015 verilerine göre, Mersin nüfusu 1.739.593 kişidir.

Mersin ili 36-37° kuzey enlemleri ve 33-35° doğu boylamları arasındadır. Mersin karadan sınırları 608 km, deniz kıyısı sınırları ise 321 km dir. Türkiye topraklarının %2 sini oluşturan yüzölçümüne sahiptir. Mersin ilinin bulunduğu coğrafya, yüksek, engebeli ve kayalık Batı ve Orta Toros Dağları ile çevrilidir. Güneyi Akdeniz ile buluşan Mersin şehri, kuzeyde Batı ve Orta Toros Dağlarının keskin hatları ile İç Anadolu’dan ayrılmıştır.

Bolkar dağları, Mersin topraklarını İç Anadolu'dan net bir şekilde ayırır. Mersin’in en yüksek yeri 3524 metre rakımı ile Medetsiz tepesidir.

Orta Toroslardan tek geçit 1050 mt yükseklikte bulunan Gülek Boğazıdır. Orta Toroslar ile Batı Torosları ayıran Göksu Vadisindeki Sertavul geçidi başka bir önemli geçittir. Mersin, bu geçit sayesinde karayolu ile Konya’ya bağlanır.

Ülkemizin en önemli ovalarından biri olan Çukurova’nın bir kısmı da Mersin sınırlarına dahil olur. Mersindeki en büyük iki akarsu ise Göksu Irmağı ve Tarsus Çayı’dır.

Mersin ilinde yerleşim normal olarak Mersin körfezi çevresinde yoğunlaşır. Mersin körfezi, Karataş burnundan İncekum burnuna kadar uzanır . Arada kalan bölümlerde, çok sayıda irili ufaklı doğal koy bulunur.

Mersin, Akdeniz ikliminde yoğun görülen maki bitki örtüsüne sahiptir. Ancak yüksek rakımlarında ise kızılçamlar da görülür. Bitki örtüsü genel olarak Defne, Yabani Zeytin, Keçi Boynuzu, Mersin, Zakkum, Böğürtlen ve Kuşburnu gibi bitkilerden oluşur.

Mersin ili iklim yapısı, yarı kurak az nemli, kışları ılık ve yazları sıcaktır. Yağmurlar kış mevsiminde görülür ve çok kuvvetlidir. Yılın büyük çoğunluğunda hava açık veya az bulutludur. Mersin Türkiye’nin güneşlenme süresi en çok olan illeri arasındadır.

Mersin ekonomisi, tarım, ticaret sanayi ve iç turizmin bir araya geldiği bir ekonomidir. Uluslararası bir limana sahip oluşu, gelişmiş Serbest Bölgesi, tarım ve sanayi ürünlerine dayalı ihracatı nedeniyle, ticaret sektörü ön plana çıkar. Önemli tarım ürünleri ise, turunçgil, örtü altı turfanda sebze-meyve ve bağcılıktır. Mersin’de ayrıca ekonomiye katkı sağlayan bir petrol rafinerisi yer alır.

Mersin şehiriçi ucuz otopark

Mersin’de aracınızla gezmek isterseniz, park yeri sorunu yaşayabilirsiniz. Mersin merkezdeki ulaşım yeni yapılan ek yollar ile rahatlamış olsa da, yol kenarlarına bırakılan araçlara park cezası yazılabilir. Aracınız trafik ekiplerince çekilebilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için otoparkınızı önceden seçebilir ve yer ayırtabilirsiniz.

TravelCar, Mersin şehir merkezinde park yeri arayanların ihtiyacını karşılayacak çözümler sunar. Birden fazla seçeneği karşılaştırabilir ve sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Mersin’de rakipsiz fiyatlarla aracınızı park etmeniz mümkün. Şehrin merkezinde, ihtiyacınız olan park yerini bir tıkla rezerve edin. Arama özelliği sayesinde, bir çok seçenek içerisinden, aracınızı bırakmak istediğiniz noktaya en yakın olan otoparkı bulun. Yer bulamama ihtimalini ortadan kaldırın ve yerinizi önceden ayırtın. Türkiye’nin en ekonomik ve en avantajlı otopark fırsatları için TravelCar’ı tercih edebilirsiniz. Otopark hizmetini daha önce almış müşterilerin yorumlarını gözden geçirebilir, deneyimlerinden faydalanabiirsiniz.

Şehir merkezinde, trafik yoğunluğunda, araç park yeri sorunu git gide artmaktadır. Mersin şehrinde araç ile seyahat etmenin en önemli problemlerinden biri park yeri bulmaktır. İşte bu noktada, TravelCar size zaman kazandıracak ve doğru otoparkı, bütçenizi zorlamayacak fiyatlara ayırtmanıza olanak sağlayacaktır.

Mersin merkezde uzun süreli araç park etme

Seyahatinize çıkmadan önce araç park sorununu çözmeniz işinizi kolaylaştırır ve park yerine ulaştığınızda sizin için rezerve edilen park yeri sizi bekler. Seyahatiniz uzun süreli olacaksa, bunun için özel indirimli fiyatlardan yararlanırsınız. Uzun dönem ve şehir merkezinde uygun park yerini avantajlı olarak bulabilirsiniz.

Tatil planınızı yaparken, otel ve uçak rezervasyonlarının yanında park yerinizi de rezerve edin. Bu yükten kurtulun ve aracınızı güvenli bir otoparka teslim edin. Gerek şehir merkezinde gerekse havalimanında, Mersin’deki otoparklara göz gezdirin. Uzun süre aracınızı bırakmanız gerektiğinde, döndüğünüzde, yüklü otopark ücretleriyle karşılaşmamak için, rezervasyonunuzu önceden yapın.
Bu sayede ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilin ve beklenmedik masraflardan kaçının. Aracınız bir ay ya da daha uzun süreler kalacaksa, seçtiğiniz tarihler arasındaki en cazip teklifleri listeleyin.

Kullanımı kolay arama fonksiyonu ile sizin için mükemmel park yerini seçebilirsiniz. Bütçenize uygun seçenekleri karşılaştırın, talep ettiğiniz özellikleri ve ek hizmetleri seçin.

Güvenlikli otoparklar

TravelCar ile ihtiyacınız olan park yerini detaylı bir şekilde arayabilirsiniz. Sizin için listelenen otoparklardan uygun olanı seçip, otoparka ait detayları inceleyebilirsiniz. TravelCar, şehir merkezinde 7/24 kamera ile izlenen güvenlik önlemleri alınmış otoparkları seçer. Siz seyahatte iken, aklınız aracınızda kalmayacaktır. Giriş bariyeri ve güvenlik görevlileri ile 24 saat hizmet veren otoparkları keşfedin. Aracınızı günün her saati bırakın ve dilediğiniz saatte teslim alın. Araç anahtarlarınızın sizde kalmasını istiyorsanız, bu seçeneği sunan otoparkları tercih edebilirsiniz. Şehir içinde emniyetli ve güvenlikli otoparklar için TravelCar websitesini ziyaret edin.

Ekonomik park yerlerinden kapalı park yerlerine kadar çok geniş bir yelpazedeki şehir içi otoparkına göz gezdirin.

Parklanma ihtiyacınızı şehre gitmeden önce TravelCar sayesinde internet üzerinden online olarak karşılayabilirsiniz. TravelCar ile araç parkı rezervasyonu yapmak çok kolaydır. Hiç zaman kaybetmeden hızlı ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. TravelCar’ın rezervasyon formunu doldurmanız yeterli. Otoparka ihtiyacınızın olduğu tarihleri belirleyip gideceğiniz şehre ya da havalimanına en yakın otopark şirketlerini inceleyin ve karşılaştırın. İster hava alanına ister şehir merkezine gidiyor olun, aracınızı bırakmak istediğiniz yere yakın bir otopark bulmak mümkün.

Size sunulan birçok seçenek arasından istediğinizi seçin. TravelCar, Mersin Havalimanı’na ya da Mersin şehir merkezine en yakın ve en rekabetçi fiyatları size sunuyor. En ucuz ve en ekonomik parklanma seçenekleri için TravelCar’a güvenebilirsiniz. TravelCar sektördeki en rekabetçi park yeri fırsatlarını sizin için bulur ve karşılaştırır.

Mersin’daki merkezi noktalara beş dakikadan daha az mesafede bulunan otopark alternatifleri olduğunu unutmayın. Rezervasyon yapmak için beklemeye hiç gerek yok. Dünyanın her yerinden, zaman kaybetmeden ve 7 gün 24 saat online rezervasyon yapın.

TravelCar müşteri hizmetleri destek ekibi, rezervasyon gerçekleştirmek için yardıma ihtiyacınız olduğu takdirde, memnuniyetle size yardımcı olacaktır.

TravelCar profesyonel ekibi ile kendisini kaliteli hizmet sunmaya adamıştır. TravelCar rezervasyon portalı, verdiği Vip hizmetler ile kişiye özel ve bütçeye uygun seçenekler ile her türlü ihtiyaca cevap veren bir servis anlayışını benimsemiştir. TravelCar, eğitimli ve deneyimli kadrosuyla müşteri memnuniyeti için sürekli çalışır.

TravelCar’ı tercih ederek araba kiralayanlar her zaman memnuniyetini belirtmiştir. Dünya üzerinde bir çok noktada hizmet veren TravelCar, sunduğu hizmetler ile sektörün talebini karşılamaktadır. Trustpilot ve daha başka bir çok değerlendirme sitesinde, hizmeti kullananlar tarafından değerlendirilmiştir. Rezervasyonunu TravelCar üzerinden gerçekleştiren müşterilerinden 9 puan almış ve kullanıcılarının takdirini kazanmıştır.

TravelCar’da bulabileceğiniz tüm servisler, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak ve memnuniyet sağlamak adına hazırlanmış paketlerdir. Size yalnızca ihtiyacınız olan servisi seçmek kalır.

TravelCar, 50 ülkede 1000’den fazla şirketle çalışması sayesinde, doğru park yerini, doğru yerde ve en uygun fiyatla bulabilir. Size ise sadece içlerinden dilediğinizi seçmek kalıyor.

Mersin Merkezde Otopark

Köşekbükü Mağarası:

Bu mağara, Mersin ilçesi, Anamur’da bulunur. Ovabaşı Köyü civarında yer alan Köşekbükü Mağarası hem turistik bir yer, hem de sağlık turizmi için gidilen bir yerdir. Mağaranın havasının, astıma iyi geldiği söylenmektedir. Buraya giderseniz seyahatinizde Köşekbükü Mağarası civarında bulunan konaklama olanaklarını değerlendirebilirsiniz. 20 bin yıllık tarihi olduğu bilinen olan bu mağara ziyaret edilmeye değecek doğal bir güzelliktir.

Mamure Kalesi:

Mamure Kalesi Mersinde Anamur ilçesinde, deniz kenarına inşa edilmiş bir kaledir. Bu kale orta çağ döneminde yapılmıştır. Şu an için restorasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Ilısu Şelalesi:

Ilısu şelalesinin yüksekliği 70 metredir. Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan Ilısu Şelalesi yaz mevsiminin sıcaklarından kaçan insanlara serin havası ile kucak açar. Doğal güzellikleri, şelalenin gürleyen sesine karışan bu yerde, huzurlu vakitler geçirebilirsiniz.

Yerköprü Şelalesi :

Mut, Gülnar ve Ermenek arasındaki bölgede bulunan bu doğal şelale, merkeze yalnızca 5 kilometre uzaklıktadır. Toros Dağlarının içlerinde yer alıp, milli park niteliğinde koruma altına alınmıştır. Eşsiz güzellikteki Yerköprü şelalesi görülmeye değerdir.

Dağpazarı Kilisesi :

Dağpazarı Kilisesi yabancı turistler tarafından özellikle ziyaret edilmektedir. Dağpazarı kilisesi, Mersin’de tarih severlerin dikkatini çeker ve tarihe tanıklık eder.

Akçakıl koyu:

Akçakıl Koyu son zamanlarda huzurlu ve sakin bir tatil anlayışına hitap ettiği için, daha çok insan tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Dinlendirici bir bölge olan Akçalık Koyu, Mersin’in Taşucu mevkiinde bulunur. Bu tabiat güzelliği Silifke şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alır. Taşucu’na ise yalnızca 3 kilometre bir mesafede bulunmaktadır.

Uzuncaburç Kalıntıları :

Türkiye’nin birbirinden güzel şehirleri arasında yer alır Mersin. Tarihiyle, doğasıyla ve lezzetleriyle… Misafirlerine tüm güzel yüzünü gösteren Mersin gezinizde ziyaret etmeniz gereken çok yer var.

Mezgit Kale :

Mersin Silifke’nin Türkmenuşağı Köyü’nde bulunan Mezgit Kalesi, aslında bir kale değil Korkusuz Kral olarak bilinen bir Kralın anıt mezarıdır. Silifke gezi listenize ekleyeceğiniz Mezgit Kalesi, günümüze kale gibi salam geldiği için kale olarak isimlendirdiği bilinmektedir.

Limonlu Çayı:

Aksıfat ve Eldilek derelerinin birleşiminden doğar Limonlu Çayı. Mersin-Erdemli’de gizlenmiş olan Limonlu Çayı çevresindeki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak unutamayacağınız bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Geziniz sırasında Limonlu Çayı’nda yemek yiyip doğayı dinleyeceğiniz tesislerde bulunuyor. Çayın uzunluğu 130 kilometreyi bulur. Doğanın içinde muhteşem bir alanda kendini gösteren Limonlu Çayı’na Uzuncaburç yönünden gidip Kızılgeçit Köyü’nden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kanlıdivane :

Mersin’in tarihi alanlarından biri olan Kanlıdivane, antik bir kent özelliği taşımaktadır. İlginç bir antik kent olan Kanlıdivane, Olba krallığının bir kentidir. Mersin, Erdemli’deki tatilinizde Kanlıdivane yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Hem bu antik kenti kolaylıkla ziyaret edebilir hem de diğer doğal ve tarihi alanları gezme olanağı yakalayabilirsiniz.

Kayacı Vadisi :

Kayacı Vadisi benzersiz manzarasıyla ziyaretçilerini dinlendiren, huzur dolu bir atmosfere sahiptir. Mersin’in Erdemli ilçesindeki bu doğal güzellik Limonlu Çayı’nın tüm görkemini de gözler önüne serer ve şehrin zengin coğrafyasının bir parçasıdır aynı zamanda.

Tarsus Şelalesi :

Mersin-Tarsus’ta bulunan Tarsus Şelalesi, yeşil alanlarıyla, bir mesire yeri özelliği taşır. Dinlenmeyi ve doğa ile iç içe olmayı tercih edenlerin akınına uğrar. Tarsus şelalesi yakınındaki konaklama imkanlarını değerlendirip, harika zamanlar geçirebilirsiniz. Seyahatiniz ister tek başınıza ister sevdiklerinizle olsun, burada muhteşem vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Belenkeşlik Kalesi :

Mersin şehri, hem tabiat güzellikleri ile hem de kalelerinden, camilerine, kiliselerine ve diğer tüm tarihi kalıntılarına kadar seyahat planınıza eşlik eder. Tarih ve kültürün ön planda olduğu bir rotanız varsa, şehrin köklü tarihi yapıları arasındaki Belenkeşlik Kalesi de uğrayabileceğiniz önemli bir kaledir. Belenkeşlik Kalesi, şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Soğucak Yaylası’nda yer almaktadır. Yapımı sırasında kesme blok taşlar kullanılmıştır. Bu yapı dikdörtgen bir mimari ile inşa edilmiştir.

Cennet ve Cehennem Mağaraları :

Cennet ve Cehennem Çökükleri ya da Obrukları diye de anlılan bu mağaralar, Silifke ile Narlıkuyu civarında bulunan, doğal yollarla oluşmuş, çok derin mağaralardır. Cennet Çöküğü ve Cehennem Çukuru olarak isismlendirilen bu mekanlar tarihi ve turistik olarak ilgi çekmektedir.

Mersin şehir merkezinde araç park yeri

Mersin’de araç trafiği her geçen gün sorun haline gelmektedir. Mersin'ye kara ve hava yoluyla ulaşım mümkündür. Mersin Havalimanı bölgeye, yakın çevresine de hizmet veren bir havalimanıdır. Mersin'de ulaşım ve yollar düzenlenmeye ve yenilenmeye devam etmektedir.

Ancak şehir içi ve çarşıda otopark bulmak zor bir görev olabilir. Yol kenarlarına bırakılan arabalar, park cezası ile karşılaşabilir ya da bazen araçlar emniyet otoparkına çekilebilir.

Mersin’da çok sayıda farklı otopark şirketi bulunurken, TravelCar ile yerel ve global birçok markanın sunduğu hizmetleri tek seferde değerlendirebilir ve aralarından bütçeniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Seyahat edenlere yenilikçi çözümler sunan TravelCar ile uzun süreli ya da kısa süreli parklanma yapabilirsiniz. TravelCar’ın kullanımı kolay ve güvenli yapısı sayesinde fiyat karşılaştırmak ve online rezervasyon yapmak çok rahattır.

Zaman kazanarak ve zahmetsizce rezervasyon yapabileceğiniz birçok otopark teklifi mevcuttur. Seyahatiniz boyunca bütçenizi zorlamayacak bir yer arıyor olabilirsiniz. Kapalı ve açık otopark fiyatını kıyaslayabilirsiniz. Araç yıkama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Aradığınız konforlu ve rahat bir tatil ise, buna aracınızı park edeceğiniz yeri önceden planlayarak başlayabilirsiniz. Böylece programınıza odaklanır ve park yeri arama derdinden kurtulursunuz.

TravelCar ile arama yaparak, isteğinize uygun park yerini zaman kaybetmeden bulun.

Arabanızın anahtarlarını bırakmak istemiyorsanız, anahtarınızın sizde kalabileceği otopark hizmetini seçebilirsiniz. Dilerseniz de, araç yıkama hizmeti satın alarak, döndüğünüzde aracınızı temizlenmiş bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Ücretsiz transfer ve servis sunan otoparkları değerlendirebilirsiniz. Shuttle saatlerini inceleyebilirsiniz.

Gideceğiniz yere en yakın otoparkı, dünyanın her yerinden 7/24 ayırtın. Sadece Mersin’de değil, dünyanın her yerinde tek tıkla araç rezervasyonu yapabilirsiniz. Nerede park etmek istiyorsanız, TravelCar Rezervasyon portalı üzerinden fiyatları görebilir, kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. İster bir günlük, ister haftalık ya da aylık olsun, en güvenli ve emniyetli otoparkı en iyi fiyatla bulabileceğiniz bu hizmeti TravelCar sizler için sunmaktadır.

Türkiye’nin tüm şehirlerinde otopark bulun. Böylece siz yalnızca seyahatinize odaklanıp, zaman kazanın.

TravelCar müşteri hizmetlerinden her zaman profesyonel bir destek alabilceğinizi unutmayın. Yetkin ve deneyimli müşteri hizmetleri ekibi, 7 gün 24 saat müşterilerine destek sağlamaktadır. Rezervasyon öncesi sorularınız varsa, iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Rezervasyon sonrasında da, rezervasyona ait tüm detaylar sizinle paylaşılacaktır.

Özellikle TravelCar, satış sonrası desteğiyle de müşterilerine güven verir. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olduğunda, müşteri hizmetleri ile telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

TravelCar, Mersin’de en uygun otoparkı bulmanıza yardım eder. Yıl boyu en ekonomik fiyatlar ve 7/24 müşteri hizmetleri ile aracınızı park edin.